Letošní sezonu ukončil přátelák s Podolím

K ukončení sezony 2008/09 jsme pozvali k přátelskému utkání silný tým Sokola Podolí, který hraje SOP sk. západ. Oba týmy se velmi dobře znají z dřívějších sezon a proto se čekalo, čím by se mohly navzájem překvapit.

Domácí tým nastoupil do zápasu s téměř kompletní sestavou, navíc se po dlouhé době ukázalo pár ztracených synů, které jsme na tréninku dlouho nepotkali. Chyběl tak jen Barouš a Grof. Hosté příjeli s velmi omlazeným kádrem a poměrně malou sestavou, když jim chyběli klasičtí pivoti. Čekala se tedy nadvláda Drozdů pod oběma koši.
Do zápasu vstoupili lépe hostující hráči a poměrně snadno se proti naší obraně prosazovali. Na domácích bylo znát špatná rozehranost a soupeř se tak dostal po 1Q do vedení 13:27.
Do 2Q už nastoupila zkušená sestava včetně Lanžiho, který nastaupil bez rozcvičení přímo na hřistě.  Skóre se podařilo stáhnout a v poločase jsme prohrávali o přijatelných 6 bodů.
Ve 3Q pokračovala oboustraně rychlá hra, ale ikdyž byl na konci čtvrtiny rozdíl pouze 5bodový, bylo jasně zřetelné rozdíl mezi hrou obou týmů. Hosté nás totiž trestali skvělými rychlými brejky a ikdyž jsme s nimi drželi krok, tak po většině našich vydřených bodech, následoval brejk a snadný koš Podolí.
V poslední Q se navíc ukázalo, že výšková převaha nemusí vždy stačit na kralování pod košem. Hosté si s malou sestavou bez problémů doskakovali míče pod svým košem a dokonce i v útoku a tím nám zábránili v otočení vývoje utkání. Zápas tak nakonec skončil 7bodovým vítězstvím hostů 79:86.

Tímto přátelských utkáním jsme definitivně uzavřeli sezonu 2008/09. Tréninky mužstva budou ještě pokračovat, ale již nebudou odehrány žádné přátelské utkání. Nejbližší zápasy budou až v přípravě na přístí sezonu a jedním ze soupeřů by mohl být i náš dnešní protivník z Podolí.

Ihned po odehraném utkání se celý tým domácích odebral do restaurace U Hroznu, kde proběhla schůze basketbalového oddílu. Rozhodovalo se důležitých záležitostech pro fungování našeho oddílu a zprávu ze schůze brzo na stránkách zveřejníme.

BC Drozdi Velké Bílovice – TJ Sokol Podolí  79:86
(13:27, 38:44, 60:65)

Body: Paul 16, Osička 15, Příborský 12, Králík 9, Těšínský 8, Hrdina 5, Judas 4, Procházka 4, Šebek 4, Tetur 2 – Bartoš 18, Grolich 15, Rafaj 12, Mertl 10, Svoboda P. 10, Jančík 9, Svoboda J. 7, Blažek 3, Kadlčík 2
Trojky: 0:3
Trestné hody: 9/20 : 9/17
Osobní chyby: 19:15
Nejvyšší rozdíl ve vedení
: 4 – 14

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *