Hodnocení trenéra v polovině sezony

Vážení přátelé !
Začali jsme druhou polovinu soutěže a já musím zhodnotit dosavadní průběh sezony.
Když jsem přišel na první trenink a shlédl výkony všech hráčů, věděl jsem, že to nebude lehká práce. Byl jsem velmi rád, že se mohu opět věnovat trénování sportu, kterému jsem dal všechno, bohužel i zdraví. Ale nikdy jsem toho nelitoval. Získal jsem určité zkušenosti a ty bych rád předal. Velkým impulsem pro mne byl první telefonický rozhovor s Jarou Paulem. S člověkem, který tomuto nádhernému sportu plně podlehl, stejně jako já a dává tomu vše.

Po prvním treninku jsem byl nadšený a myslel jsem si, že jsem přišel do party kamarádů, u kterých je důležitý kolektiv, výkon celého družstva a ne jednotlivce. Parta, která táhne za jeden provaz. Hrával jsem v Blansku i v Brně. Tránoval jsem dorostence i muže v Blansku. Nyní jsem trenérem ve Velkých Bílovicích, v městečku na Jižní moravě a jsem na to hrdý, i když výsledky nejsou takové, jaké by si asi všichni přáli.
Po odehrání poloviny soutěže mne toto nadšení částečně opustilo. Zjistil jsem, že tak dobrá parta zase nejsme. Ano, jsou členové družstva kteří, v rámci možností, dávají basketu co můžou. Ale jsou i takoví, kteří to berou jako odreagování.

Teď zhodnotím všechny hráče. Jak jsem říkal na prvním treninku – jsem člověk přísný a přímý Možná se někdo urazí, možná si vezme moje hodnocení k srdci.

Trenér – jak jsem předeslal. Jsem přísný. přímý a tvrdý. Myslím si, že nejen ke druhým, ale i k sobě. To posuďte sami.
Vojta Těšínský – můj názor : basketbalově na slušné úrovni. Chybí více agresivity, řízení hry. Vojta se mi snažil odmlouvat a chce mít poslední slovo. Vše se dá napravit. Musíme spolu více komunikovat.
Tomáš Králík – můj názor : talent, kterému se bohužel nikdo dříve nevěnoval. Trochu psychicky labilní. Střídá super výkony s totálními propadáky. Studuje a je z Valtic. Myslím si, že dává basketu dost. Klobouk dolů.
Radek Šebek – můj názor : ze všech hráčů – basketbalově a myšlením na nejvyšší úrovni. Víc ho nemohu hodnotit kvůli zranění.
Radim Osička – můj názor : bojovník, srdcař i když basketbalově nic moc. Ale i takoví hráči jsou pro tým velmi užiteční svou bojovností a hecováním, Řekl bych – nepostradatelný.
Martin Grof – můj názor : perfektní kluk, trošku psychicky labilní, ale bojovník. Nejvíc chybí agresivita pod útočným košem. Basketbalově – slušný. Vše se dá spravit a v příští sezoně bude patřit k nejlepším hráčům.
Jarda Paul – můj názor : ikona basketu v Bílovicích. Potřebuje neustále hecovat. Pod útočným košem chybí okamžité řešení situací ( nájezd, střelba ). Basketu dává vše a je to poznat. Bojovník, srdcař.
Libor Pohanka – můj názor : dobrý kamarád všech ( a to u některých postrádám ). Je na něho spoleh.
Není nejlepší ani nejhorší. Hráč s nejlepším fyzickým fondem.
Tomáš Tetur – můj názor : basketbalově na velmi slušné úrovni. Je zraněný. Nevím jestli je to pravda nebo se mu jen nechce nebo je mu poker přednější. Se mnou, jako trenérem, nemluvil. Asi mne jako člena týmu nebere.
Tomáš Příborský – můj názor : za tři roky se věnování basketu – super výkony. Negativní vlastnost v basketu – skromný, slušný, měkký. Toto vše je nutné odstranit. Na tom ještě zapracujeme. Vkládám do něho velké naděje.
Libor Beňa – můj názor : pro mne nepostradatelný, chtěl bych ho za asistenta. Snaživý co se týče basketu. Na vyšší třídu nemá. Je ale hecíř. Velmi jsem si ho oblíbil
Jirka Hrdina – můj názor : basketbalově jako Vojta. Chce to na sobě více pracovat, ale bohužel pro nás – končí. Stěhuje se do Brna. Vše nejlepší v dalším životě, Jirko.
Michal Procházka – můj názor : bude tvrdý. Vím, že je pro něj na prvním místě škola. Ale co se týče přístupu k basketbalu – ode mne velká nespokojenost. Možná hrajeme “ pralesní ligu „, ale i zde platí jistá pravidla, která jsem zavedl a ta budou respektována.

Přátelé a kamarádi. Toto je mé hodnocení. Nevím v jakém složení hrávala mužstva Vyškova a Slavkova v minulých sezonách. Jestli ve stejných sestavách, pak se velmi zlepšila.
Ode mne upřimně řečeno – snažím se vám předávat své zkušenosti, snažím se to dělat na 100%. Ale pokud si někdy budete myslet, že nejsem přínosem pro bílovický basket, pak vás všechny žádám o upřímnost.
Děkuji všem za snahu a přístup k treninkům a zápasům a moc se těším na další práci s celým kolektivem.

2 Comments

 1. keve

  Neboj trenére, čekali jsme na tebe celý basketbalový život, přejít z chaosu na herní systémy je pro nás samouky z hlediska psychiky velmi složité, ale dokážeme to….musíme a já už se po těch mizériích z posledních zápasů opravdu basketbalově naštval a Vyškov to v neděli pozná na vlastní kůži:-) Jarda

 2. simal

  Zdravim z Nymburka,

  vidím že basketbalove se v tymu nic nezmenilo :-)

  Musím si udělat čas a někdy se za vama podívat, třeba jen na potréninkový pivečko (podívat se na Vyškov bohužel nemůžu).

  Drzím palce!

  simal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *