Propadák trvá, tentokrát přisla domácí prohra se Slavkovem

Velmi důležitým zápasem předehrával náš tým 5. kolo SOP. Doma jsme přivítali tým Slavkova a jelikož jsme na jejich palubovce těsně prohráli, bylo pro zachování naděje na postup do skupiny o 1. až 4. místo potřeba vyhrát.

Ještě před začátkem utkání se naše šance na výhru opticky zvedly, jelikož tým hostů přijel bez 2 hráčů základní sestavy a navíc měl náš tým velkou výškovou převahu.
Úvod utkání byl velmi opatrný, jakoby se oba týmy poznávaly a skóre bylo velmi vyrovnané. Ve druhé čvrtině začala naše hra trochu skřípat, ztracené míče a špatné zapojení podkošových hráčů do hry pomohlo hostům k poločasovému vedení.
V podobném duchu probíhala i 3Q a tak naše naděje vzhlíželi k poslední čvrtině.
Ještě než jsme se stačili soupeři příblížit, přišly další ztracené míče a zbytečná střelba z dálky. Slavkov svůj náskok ještě zvýšil a ikdyž jsme v dalším průběhu 4Q dokázali konečně zapojit do hry pivoty, na otočení skóre už to ale nestačilo.
Bohužel nám nebyla k ničemu perfektní střelba trestných hodů (80%), nevyužití výškové převahy spolu s fatálními chybami v rozehrávce byly rozhodující.
Prohráli jsme velmi důležitý zápas, který prakticky znamená naše vyřazení ze hry o postup, což je oproti sezonnímu očekávání velké zklamání.

T.J. Sokol Velkobílovičtí  Drozdi – TJ Sokol Slavkov  67:81
(14:15, 32:38, 57:63)
Body
: Grof 13, Paul 12, Příborský 12, Králík 12, Osička 8, Těšínský 7, Šebek 3 – Fikar 28, Sekerka 13, Brulík 13, Kremitovský 11, Kašpar 10, Florian 6
Trojky: 3:5
Trestné hody: 16/20 : 16/26
Osobní chyby: 22:17; 5 os. chyb: 29. Sekerka – 37. Těšínský
Nejvyšší rozdíl ve vedení: 3 – 15
Rozhodčí: Nejezchleb a Bažík

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *