„Ježiš marjá“ a výhra je doma

Sobotním zápasem v Židlochovicích odstartoval nový ročník OP III. Ročník to bude průlomový, protože se sloučili týmy z východu a západu a budou tak hrát všichni dohromady. Budeme tak mít možnost utkat se třeba s týmy Velkého Meziříčí nebo Slavičína.

Zápas v Židlochovicích byl naší prvním utkáním v novém ročníku, jelikož kvůli zaneprázdněnosti většiny hráčů jsme neodehráli před sezonou ani jeden přípravný zápas a tak se dalo čekat, že ne všechno bude klapat od začátku úplně na jedničku.
Na soupeře jsme vstoupili se zonovou obranou, která se nám ale příliš nedařila a tým domácích se prosazoval výrazněji než bylo zdrávo. Po změně na osobní obranu se hra trochu zlepšila, ale i tak jsme v poločase měli 5bodovou ztrátu. Celý zápas se nám nedařilo dostat hru na podkošové hráče a celkově byla hra trochu „splašená“ a plná nepřesností.
Během 3Q se nám ale podařilo otočit skóre a přesunout 5bodový náskok na naši stranu. Bohužel na konci čtvrtiny jsme přišli o Jaru Paula, který měl problémy s fauly a po jednom z nich mu rozhodčí, kteří mimo tento moment pískali opravdu dobře,  napařili technickou chybu za komentování výroku rozhodčího. Vysvětlování že výraz „Ježiš marjá“ směřoval na vlastní osobu a ne na rozhodčí nebylo vzato v potaz a Jara tak dohrál.
V poslední čtvrtině vzal hru do svých rukou Kosťa, který úspěšně zakončoval rychlé protiútoky a nájezdy a jeho statitiky se zastavili až na skvělých 35 bodech. Jeho výkon podpořili ale i ostatní hráči, kteří si tentokrát při zonové obraně vedli skvěle a soupeře nepustili do závěrečného náporu.
Zápas jsem tak úspěšně zvládli, výsledný rozdíl byl možná pro někoho zklamáním, ale je nutno brát v úvahu, že se jednalo v podstatě o přípravný zápas, kde nám navíc chybělo několik hráčů a hlavně absence křídel byla velmi znát.
V dalších utkáních hostíme Boskovice a Velké Meziříčí a tam už se bude lámat chleba.

1. kolo – 22. – 23. října 2011

Sokol Židlochovice – T.J. Sokol Velkobílovičtí Drozdi 68:73
(16:18, 36:32, 54:59)
Body
: Kratochvíl 18, Blahovský 14, Košar 12, Hampl 12, Kacetl T. 8, Kacetl F. 4 –
Kostrhun 35, Grof 14, Paul 9, Příborský 7, Růžička 4, Beňa 3, Tetur 1
Trojky: 2:2
Trestné hody: 8/17 : 9/15
Osobní chyby: 22:15; 5 os. chyb: 40. Krejčí, 40. Kratochvíl – 29. Paul
Technické chyby: 0:1
Nejvyšší rozdíl ve vedení: 8 – 12
Rozhodčí: Anton a Karafiát

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *