Ze severu vezeme skalpy silných soupeřů

O víkendu čekal náš tým velmi očekávaný výjezd do Velkého Meziříčí a Boskovic. Utkání na palubovkách soupeřů, kteří okupují horní polovinu tabulky, mělo ukázat jak je na tom naše družstvo především po psychické stránce. Velké Meziříčí je zatím jediný tým, který dokázal porazit suverení Zlín a Boskovice zase v posledním kole málem překvapily Zlínský tým na jeho vlastní palubovce.

Ve Velkém Meziříčí hrál náš tým poprvé a přivítala ho krásná tělocvična s perfektním zázemím. Bohužel kvalita basketbalu tomu příliš neodpovídala. Domácí tým byl po drtivé porážce na naší palubovce zřejmě zdravě nažhaven a chystal se nám oplatit stejnou mincí. Jejich hra byla hodně agresivní, což přinášelo fauly a časté kouskování hry, díky kterému jsme se nemohli dostat do tempa. V první čtvrtině jsme neměli snad ani jeden faul a celkově jsme se přizpůsobili stylu hry soupeře. Časté fauly soupeře jsme bohužel ani nepotrestali proměněním šestek a tak bylo utkání až do 4Q velmi vyrovnané. V poslední části hry jsme přeci jenom přidali, podařilo se pár pěkných akcí pod košem soupeře. Tým domácích se snažil odpovědět hlavně sólovými nájezdy, které se moc nedařily a výsledkem tak byla naše výhra 58:68. Zápas, který vedle domácích fanoušků sledovala i početná rodina Jary Paula, tak nakonec opravdu prověřil náš tým po psychické stránce, jak se původně očekávalo.

V neděli jsme zajížděli na palubovku Boskovic, kde jsme v minulé sezoně smolně prohráli už téměř vyhraný zápas. Úvod utkání vyšel mnohem lépe domácím, náš tým nejdříve neproměnil několik jasných příležitostí a posléze si nechal dávat body z rychlých protiútoků. Výsledkem byl stav po první čtvrtině 16:10. Ve druhé části hry se nám přitížilo ještě více, domácí se totiž dostali do 12bodového vedení a to už bylo velmi nepříjemné. Bylo jasné že ležérní způsob hry, který nám přinesl výhru včera, už stačit nebude. Po oddechovém čase jsme zlepšili hlavně návrat do obrany a tím zabrzdili brejky soupeře a začali hrát konečně svoji hru. Do poločasu jsem dokonce šli už s mírným vedením. V třetí čtvrtině se nám dařilo pokračovat v nastolené hře a vypracovali jsme si tak příjemný náskok, který jsme měli v úmyslu udržet až do konce. Proti tomu byl ale soupeř, který začal hrát v poslední části hry presink na naše hráče na rozehrávce. Ten byl ale příliš agresivní, což naštestí neuniklo očím rozhodčích, kteří pískali fauly a my jsme stříleli šestky.  V polovině 4Q už ale bylo rozhodnuto. Získali jsme zpět naše vedení, utkání dohráli v poklidu až do konce a slavili tak výhru 55:70.

V příštím kole přivítáme na domácí palubovce jediné dva týmy, které nás v letošní sezoně dokázali porazit – Zlín a Slavičín.

BK Velké Meziříčí – T.J. Sokol Velkobílovičtí Drozdi 58:68
(15:17, 30:28, 44:45)
Body
: Salaš 15, Tesař 10, Hudeček 9, Nováček 7, Hanáček 6, Lysák 4, Beneš 2, Mifka 2, Zezula 2, Kissler 1 – Kostrhun 20, Paul 18, Pektor 11, Grof 8, Šebek 6, Tetur 3, Příborský 2
Trojky: 4:1
Trestné hody: 10/15 : 19/34
Osobní chyby: 28:17; 5 os. chyb: 39. Nováček, 40. Hudeček
Nejvyšší rozdíl ve vedení: 9 – 10
Rozhodčí: Kučírek a Juránek

BASKETSPORT Boskovice – T.J. Sokol Velkobílovičtí Drozdi 55:70
(16:10, 27:29, 44:52)
Body
: Klimeš 16, Školař 12, Novotný 9, Vaněk 6, Langer 4, Kožoušek 4, Prchal 4 -Kostrhun 16, Grof 15, Osička 10, Příborský 10, Pektor 9, Paul 6, Šebek 2, Tetur 2
Trojky: 2:0
Trestné hody: 5/8 : 16/27
Osobní chyby: 24:15; 5 os. chyb: 36. Vaněk, 37. Kožoušek
Nejvyšší rozdíl ve vedení: 12 – 15
Rozhodčí: Solar a Reichl

1 Comment

  1. r.t.

    pěkně =)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *