Další skvělý víkend přinesl výhry nad Slavičínem i Zlínem!

O víkendu nás čekali soupeři, kteří nás jako jediní dokázali v letošní sezoně porazit. V sobotním utkání jsme se utkali se Slavičínem a v neděli v přímém souboji o 1. místo v tabulce se Zlínem.

V sobotním souboji jsme chtěli hostům vrátit porážku i s úroky, ale průběh utkání byl od našich představ zcela odlišný. Soupeř po celou dobu hrál velmi podobně jako v předešlém vzájemném utkání. Nepříjemná hra s pomalým tempem a kombinací dvou hráčů nám dělala po celý průběh utkání, zvláště když se k tomu přidala naše neuvěřitelná nesoustředěnost v obraně a soupeř tak mnohdy získal laciné body, kterými se dotahoval ve skóre a neumožnil nám tak výrazněji bodově poodskočit. To se nám podařilo až v poslední části hry, hlavně díky skvělé střelbě ze 3bodové vzdálenosti a náskok už jsme uhájili do konečné podoby skóre 85:76. Počet obdrženým bodů jasně ukazuje v jaké kondici byla naše obrana.

Ihned po sobotním utkáním se začali naše myšlenky zaobírat naším dalším soupeřem. Dlouho očekávaný souboj se Zlínem měl být soubojem o první místo v tabulce. Zápas by navíc potěšil každého statistika, protože kdybychom dokázali soupeře porazit o více než 8 bodů, získali bychom tak výhodu ze vzájemných utkání a to byla pro nás obrovská motivace.
Hned úvod utkání nám ale ukázal, že hosté rozhodně nepřijeli odevzdat svoji kůži lacino. Velmi dobře se prosazovali především střelbou z dlouhých vzdáleností a naše obrana občas nevěděla, kde jí hlava stojí. Naše obranná fáze si opět vybírala svoji slabší chvilku, protože dostat za jednu čtvrtinu 29 bodů nejsme opravdu zvyklí. Ve 2Q jsme na soupeře zkoušeli střídat sestavu, obranné systémy a dokázali jsme alespoň držet krok. 9bodový náskok soupeře v poločase byl ale nepříjemný a 56 obdržených bodů opět jasně nastínilo, kde bude potřeba přidat.
Do druhé půle, ale vstoupil náš tým jako znovuzrozený. Dařila se rychlá kombinace, střelba ze střední vzdálenosti a hlavně obrana, která byla základem naší 17 bodové šňůry během které jsme úplně otočili skóre v náš prospěch, nenechali soupeře vstřelit ani koš a dokonce otočili 9bodové vedení na naši stranu.
V poslední části hry jsme se začali prosazovat z podkošového prostoru, nájezdy křídel i akce pivotů nám zajistili navýšení rozdílu skóre, který se začal velmi blížit 100bodové hranici. Tu jsme nakonec díky Hightowerovi překonali a vyrovnali jsme tak náš nejlepší letošní střelecký výkon. Že se nám to podaří zrovna proti Zlínu, navíc po nepovedeném úvodu utkání se asi nikomu nesnilo. Konečná výhra 101:86 nám tedy zajistili první místo v tabulce a navíc výhodu vzájemného utkání se Zlínem.
Děkujeme všem fanouškům, kteří nás přišli na zápas podpořit a nelámali nad námi po prvním poločase hůl. Jsem rádi, že jsme vás nezklamali :).

V příštím kole budeme hrát předehrávané utkání s Ratíškovicemi, v pátek 24.2.2012 v 18:00 a hrát se bude v Hodoníně na Očově.