Další skvělý víkend přinesl výhry nad Slavičínem i Zlínem!

O víkendu nás čekali soupeři, kteří nás jako jediní dokázali v letošní sezoně porazit. V sobotním utkání jsme se utkali se Slavičínem a v neděli v přímém souboji o 1. místo v tabulce se Zlínem.

V sobotním souboji jsme chtěli hostům vrátit porážku i s úroky, ale průběh utkání byl od našich představ zcela odlišný. Soupeř po celou dobu hrál velmi podobně jako v předešlém vzájemném utkání. Nepříjemná hra s pomalým tempem a kombinací dvou hráčů nám dělala po celý průběh utkání, zvláště když se k tomu přidala naše neuvěřitelná nesoustředěnost v obraně a soupeř tak mnohdy získal laciné body, kterými se dotahoval ve skóre a neumožnil nám tak výrazněji bodově poodskočit. To se nám podařilo až v poslední části hry, hlavně díky skvělé střelbě ze 3bodové vzdálenosti a náskok už jsme uhájili do konečné podoby skóre 85:76. Počet obdrženým bodů jasně ukazuje v jaké kondici byla naše obrana.

Ihned po sobotním utkáním se začali naše myšlenky zaobírat naším dalším soupeřem. Dlouho očekávaný souboj se Zlínem měl být soubojem o první místo v tabulce. Zápas by navíc potěšil každého statistika, protože kdybychom dokázali soupeře porazit o více než 8 bodů, získali bychom tak výhodu ze vzájemných utkání a to byla pro nás obrovská motivace.
Hned úvod utkání nám ale ukázal, že hosté rozhodně nepřijeli odevzdat svoji kůži lacino. Velmi dobře se prosazovali především střelbou z dlouhých vzdáleností a naše obrana občas nevěděla, kde jí hlava stojí. Naše obranná fáze si opět vybírala svoji slabší chvilku, protože dostat za jednu čtvrtinu 29 bodů nejsme opravdu zvyklí. Ve 2Q jsme na soupeře zkoušeli střídat sestavu, obranné systémy a dokázali jsme alespoň držet krok. 9bodový náskok soupeře v poločase byl ale nepříjemný a 56 obdržených bodů opět jasně nastínilo, kde bude potřeba přidat.
Do druhé půle, ale vstoupil náš tým jako znovuzrozený. Dařila se rychlá kombinace, střelba ze střední vzdálenosti a hlavně obrana, která byla základem naší 17 bodové šňůry během které jsme úplně otočili skóre v náš prospěch, nenechali soupeře vstřelit ani koš a dokonce otočili 9bodové vedení na naši stranu.
V poslední části hry jsme se začali prosazovat z podkošového prostoru, nájezdy křídel i akce pivotů nám zajistili navýšení rozdílu skóre, který se začal velmi blížit 100bodové hranici. Tu jsme nakonec díky Hightowerovi překonali a vyrovnali jsme tak náš nejlepší letošní střelecký výkon. Že se nám to podaří zrovna proti Zlínu, navíc po nepovedeném úvodu utkání se asi nikomu nesnilo. Konečná výhra 101:86 nám tedy zajistili první místo v tabulce a navíc výhodu vzájemného utkání se Zlínem.
Děkujeme všem fanouškům, kteří nás přišli na zápas podpořit a nelámali nad námi po prvním poločase hůl. Jsem rádi, že jsme vás nezklamali :).

V příštím kole budeme hrát předehrávané utkání s Ratíškovicemi, v pátek 24.2.2012 v 18:00 a hrát se bude v Hodoníně na Očově.

8. kolo – 11. – 12. února 2012

T.J. Sokol Velkobílovičtí Drozdi – SK Slavičín 85:76
(19:14, 35:32, 56:56)
Body
: Osička 26, Kostrhun 25, Šebek 8, Příborský 7, Růžička 6, Těšínský 5, Grof 4, Paul 4 – Horák 28, Argaláš 21, Vrba 14, Veselý 11, Málek 2
Trojky: 9:6
Trestné hody: 14/19 : 6/11
Osobní chyby: 14:15; 5 os. chyb: 39. Grof
Nejvyšší rozdíl ve vedení: 17 – 6
Rozhodčí: Solar a Bílek

T.J. Sokol Velkobílovičtí Drozdi – SKB Zlín 101:86
(21:29, 47:56, 77:68)
Body
: Kostrhun 31, Grof 15, Paul 13, Pektor 11, Osička 11, Příborský 10, Těšínský 8, Šebek 2 – Juřík 28, Makarov 17, Gerych 14, Kopřiva 10, Zápeca 10, Svoboda 5, Mazur 2
Trojky: 5:8
Trestné hody: 18/30 : 18/23
Osobní chyby: 17:25; 5 os. chyb: 37. Svoboda, 39. Kopřiva
Nejvyšší rozdíl ve vedení: 26 – 17
Rozhodčí: Reichl a Kubeš

4 Comments

 1. erika

  Jste dobří a opět jsem Vám věřila.Lámat hůl nikdy!Jste moje šikulky.Jen při hře se musíte lépe domlouvat. Z lavičky křičí na mladé hráče Radim,aby v obraně pomáhali,vzápětí slyším od Jirky z palubovky,aby v obraně nepomáhali a bránili hlavně svého hráče. Sama jsem netušila co mají vlastně dělat.Mladí vás vnímají a neví koho poslechnout, místo basketu v tom mají hokej. Myslím si, že hru by měl řídit jeden a ostatní ať jen pozitivně povzbuzují:).Kluci,gratulujuuuuuuuu

 2. Jirka

  Tak tímto kouskem jste asi, nejen mně, vyrazily dech…jste fakt dobří a právě v takových chvílích lituju toho, že nemůžu být na hřišti s vámi..
  Každopádně moc gratuluju a přeju mnoho štěstí v dalších zápasech….:)

 3. Franta

  Gratuluji nejen Jarkovi k víkendovému výkonu,oslava by byla předčasná.Přeji úspěšné dokončení jěště hodně dlouhé cesty k vrcholu

 4. Kosťa

  Na město lidových tradic to néni špatné..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *