Další vítězný víkend přinesl Drozdům titul šampiona OP III !!!

O víkendu nás čekali poslední 2 utkání v letošní sezoně a karty byly rozdány zcela jasně. Pokud bysme v sobotním zápase vyhráli na hřišti Ždánic, bez ohledu na další výsledky bysme se umístili na prvním místě v tabulce a získali tak vytoužený titul v OP III.

Zápas ve Ždánicích byl vrcholem letošní sezony. Utkaly se týmy ze samé špičky tabulky a náš tým navíc přijeli podpořit věrní fanoušci, kteří byli v očekávání dramatického zápasu s vítězným koncem pro naše družstvo.
Velká motivace našeho týmu se projevila hned v úvodu utkání. Tato část hry nám činila v poslední době velké problémy a úvodní čtvrtiny jsme pravidelně prohrávali. Tentokrát jsme ale na soupeře vletěli jak se v boji o titul sluší a patří a hned v úvodu jsme si vypracovali 12bodobý náskok. V další části hry jsme sice domácí pustili do hry, ale i tak jsme náskok navýšili až na příjemných 17 bodů v poločase.
Pokud domácí mysleli na zvrat v utkání během druhého poločasu, museli být naším nástupem velmi zaskočeni. Další drtivý tlak našeho týmu nedovolil domácím myslet na zmenšení rozdílu ve skóre a místo toho sledovali naši útočnou hru, která nám zajistitila vedení před poslední čvrtinou 38:68!!!
Před poslední čvrtinou se naše myšlenky začali ubírat směrem k oslavám titulu, dovolili jsme domácím tuto část hry vyhrát, ale nic to nezměnilo na našem konečném vítězství 56:79.
Mohli tak propuknout oslavy titulu, které jsme přímo na palubovce zahájili přípitkem šampaňského z poháru pro šampiona OP III a oslavným chorálem „Kdybys tak náhodou…“ :)
Při cestě domů jsme navštívili náš oblíbený podnik ve Svatobořicích, vepřové kolena byla vynikající a byla skvělým základem pro oslavu, která pokračovala v baru ve Velkých Bílovicích. Pohár se plnil nejrůznějšími nápoji a ve vítězném opojení jsme málem zapoměli, že nás čeká ještě nedělní zápas ve Hluku, kde jsme si museli přijet minimálně pro 1 bod za účast. Demokraticky se tedy rozhodlo, že hráči, kteří opustí oslavu jako první, budou zodpovědní za odvoz spoluhráčů na nedělní utkání.

Účast v tomto zápase byla tristní, sešli jsme se v 8 lidech, v plné kondici byli snad 3 hráči a na hřišti nás čekal soupeř nažhavený porazit čerstvého šampiona.  Průběh zápasu tomu taky odpovídal, domácí se dostali do mírného vedení, které díky abnormálnímu nasazení udržovali až do poslední části hry, kdy se našim hráčům podařilo alespoň mírně zkoncentrovat a utkání dovést do vítězného konce. Konečné skóre 47:50 je sice úsměvné, ale za stávající situace plně dostačující.

Skončila tak skvělá sezóna ve které jsme pouze 2x prohráli na Zlínsku a získali jsme tak umístění, o které se marně snažili jiné týmy, které nyní hrají ve vyšších soutěžích.
Vítězství v tabulce nám přineslo možnost postoupit do OP II, jestli tuto příležitost využijeme bude vycházet zejména ze zajištění prostředků na novou sezonu. Tu bysme museli odehrát ve vyhnanství, protože tělocvična ve Velkých Bílovicích nemá parametry pro vyšší soutěž.

Celý tým Drozdů děkuje všem našim fanouškům za podporu během celé sezony, soupeřům za skvělé souboje a taky rozhodčím, kterým musíme projevit respekt za jejich někdy neoceněnou práci. Pokud jsme se někdy nechali unést, promiňte nám to prosím, opravdu jsme letos chtěli vyhrát :)

S výkřikem sojky: DROOOOOZD!!!!

10. kolo – 10. – 11. března 2012

TJ Sokol Ždánice – T.J. Sokol Velkobílovičtí Drozdi 56:79
(14:26, 30:47, 38:68)
Body
: Robek 17, Solanský 17, Čech 10, Trnka 4, Křůmal 4, Puchar 2, Vodák 2 – Paul 17, Kostrhun 14, Osička 14, Růžička 9, Grof 8, Šebek 6, Příborský 5, Těšínský 4, Beňa 2
Trojky: 4:3
Trestné hody: 8/13 : 8/11
Osobní chyby: 14:16; 5 os. chyb: 37. Trnka
Nejvyšší rozdíl ve vedení: 0 – 32
Rozhodčí: Vagner a Zavacký

TJ Spartak Hluk – T.J. Sokol Velkobílovičtí Drozdi 47:50
(12:8, 27:25, 35:36)
Body
: Šátek 13, Pelech 11, Vlachynský 7, Malůšek 5, Papež 5, Plaček 3, Konečný 3 –
Grof 23, Příborský 8, Paul 6, Osička 5, Těšínský 4, Růžička 4
Trojky: 5:0
Trestné hody: 4/12 : 14/22
Osobní chyby: 19:12; 5 os. chyb: 35. Plaček, 37. Vlachynský
Nejvyšší rozdíl ve vedení: 8 – 5
Rozhodčí: Slavík a Petrák

7 Comments

 1. Jara

  Moc pěkné :-)

 2. erika

  No prostě supeeeer, není co dodat. Od začátku sezóny bylo víc než jasné, že to vyhrajete :) :) :) !!!!!!!!

 3. Bedřich Petržilka

  Blahopřeji všem hráčům za odvedenou práci.Zajisté byl i zodpovědný přístup a příprava k zápasům.

 4. Kosťa

  I když některé zápasy byly opravdu náročné, myslím si, že největšími soupeři jsme si byli v některých zápasech sami svoji týmovou „podporou“. Mě osobně to pár zápasů pěkně znechutilo, na tom je potřeba zapracovat. Buď jsme tým, chceme vyhrát a jdem všichni za vítězstvím nebo budem hučet jeden na druhého, nasírat se a dělat uražené.
  Jinak super sezóna, su rád, že jsem s váma všema mohl hrát, za to všem díky.

  P.S. Sem to říkal, že to vyhrajem 😀

 5. Kamil

  a to už není důležité, mnohem víc je důležitejší jestli jste se připravili na další sezonu

 6. Jara

  Ano, a toť je velká otázka ….

 7. Kamil

  Tak to jste dobří borci, 2 výhry – 1 víkend u domácích teamů! Blahopřání do sklepů k oslavě s dobrým vínem a vydržte !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *