Vánoční turnaj na Lokomotivě Břeclav

Velkým spestřením v tomto vánočním čase byla účast na turnaji na Lokomotivě Břeclav, kterého se zúčastnili, kromě nás, domácí muži, dorost a bývalí hráči Lokomotivy a tým MŠK Holíč.
Turnaj se hrál systémem každý s každým, 2x10min čistého času, což se ukázalo vzhledem k našemu úzkému kádru více než dostačující.

Naším prvním soupeřem byl mladý tým Holíče, který hrál hlavně v úvodu turnaje rychlý kombinační basket, kterému jsme jen ztěžka odolávali. Zápas ve kterém jsme se jen velmi pomalu dostávali do tempa a spíše jsme se ještě rozkoukávali, jsme nakonec prohráli, ale s vědomím, že do ideálního výkonu nám chybělo min. 50% útoku i obrany. Do dalších zápasů bylo tedy co zlepšovat.
Ve druhém zápase jsme narazili na tým bývalích hráčů Lokomotivy Břeclav, kteří ve svém úvodním zápase porazili senzačně tým mužů hrajících čtvrtou ligu. Do utkání jsme tedy vstupovali jako jasní outsideři, ale hned v úvodu utkání jsme ukázali, že to soupeř nebude mít jednoduché. Spíše naopak, v zápase jsme si vytvořili náskok, který jsme hlavně díky famózní střelbě za 3 body bez problémů udržovali a utkání tak dovedli do vítězného konce. Jak se později ukázalo, bylo to velmi cenné vítězství, protože tento tým už nikdo jiný porazit nedokázal.
V dalším utkání jsme se potkali s týmem dorostenců, kteří ve všech předešlých zápasech dostávali hodně naloženo. Plán teda byl trochu si odpočinout a v pohodě vyhrát. Skutečnost ale byla jiná, vlastní nemohoucností jsme ze zápasu udělali drama a o svém vítězství jsme rozhodli až v posledních sekundách zápasu. Odpočinek se tedy nekonal a ztracené síly nás mohli hodně mrzet.
V posledním zápase jsme totiž narazili na domácí tým mužů. Teorie byla taková, že pokud bysme v utkání uspěli, skončili bysme na turnaji na 1. místě. V praxi byl ale zápas velmi náročný a projevila se v něm šířka kádrů obou mužstev. Do poločasu jsme drželi se soupeřem krok, ale ve druhé části hry jsme dostali naloženo. Vinu za prohru můžeme svalit na únavu, jelikož jsme celý turnaj odehráli v šesti lidech, přitom soupeři pomalu mohli točit celé pětky.

Výsledky turnaje:
Lokomotiva muži A – 3:1
Bývalí hráči Lok. – 2:1 (zápas s dorostenci nebyl odehrán)
MŠK Holíč – 2:2
Drozdi – 2:2
Dorost Lokomotiva – 0:3 (zápas s bývalými hráči nebyl odehrán)

Turnaj v Břeclavi byl pro nás taky důležitý z hlediska posílení kádru. Nějaké kontakty se nám podařilo navázat, konkrétní jména ale ještě nemůžeme definitivně potvrdit. Vše se dotáhne do konce v průběhu ledna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *