První zápasy nadstavby jsme těsně prohráli

Úvodní kolo nastavby jsme zajížděli na hřiště soupeřů, na které jsme neměli z poslední doby příliš vzpomínky. Poslední zápas s Podolím jsme doma prohráli rozdílem 20 bodů a zápas v Mikulově dokonce téměř 40bodovým rozdílem. Nadstavba ale naštěstí je úplně o něčem jiném a podle toho zápasy taky vypadaly.

Zápasy, ve kterých nehrál žádný hráč ze soupisky, který není přímo z Velkých Bílovic, jsme odehráli v 7 lidech, ale možná i díky tomu jsme se dokázali semknout a soupeře pořádně potrápit.
Zápas v Podolí jsme zahájili naposto famózně a jako zkušení harcovníci, jsme si vypracovali náskok, který jsme celkem s přehledem udržovali až do poslední čvrtiny. Dařila se střelba, hrálo se dobře v obraně, jediné co nás v tomto zápase brzdilo, byl velmi špatný výkon staršího ze dvojice rozhodčích, který z nějakého důvodu přehlížel některé fauly domácích hráčů a když jsme pak začali oplácet stejnou mincí a taky hrát agresivněji, tak nás rozhodčí tvrdě trestal. Doplatili jsme na to dvěma vyfaulovanými hráči a zápas jsme dohrávali s náhradníky, což se nám stalo osudným a utkání prohráli 79:67.
Nechceme si stěžovat a svalovat vinu jen na rozhodčího, ale zdá se nám podivný systém nasazování sudí, kdy Brňákům pískají rozhodčí z Brna, Zlíňákům Zlíňáci a podobně, není to úplně v pořádku.

V nedělním utkání v Mikulově jsme zahráli úplně jinak než v posledním měření sil. Hráli jsme agresivně, nebáli se chodit do zakončení, velmi dobře bránili domácího Zicha a tak z toho vyplynulo naše vedení v celém průběhu utkání. Nejlepší částí hry byla 3Q, kdy jsem soupeři dokonce poodskočili na rozdíl 13 bodů. Závěr utkání ale bohužel nebyl pod naší taktovkou. Způsob hry, který jsme po celý průběh utkání praktikovali, se jakoby vypařil a my jsme měli problém se zakončením. Měli jsme sice nahráno, ale náskok se velmi rychle ztrácel hlavně díky rychlým protiútokům domácím, kteřé zakončoval domácí Kurtin a přesně tohle byl důvod, proč jsme utkání nedotáhli do vítězného konce. Ano, byli jsme na konci vyčerpaní, protože jsme utkání opět odehráli v 6 lidech, ale špatným dodržováním taktických úkolů s krytím rychlých brejků jsme si utkání vlastně prohráli sami.

Oba víkendové zápasy ale naznačili, že to půjde a že není nic ztraceno. V přístím kole hrajeme dvojzápase se Zlínem, ve kterém můžeme jen překvapit a v posledních domácích utkáním se určitě popereme aspoň o teoretickou naději na postup do OPII.

9. kolo. – 16. – 17. února 2008

Sokol Podolí – BC Drozdi Velké Bílovice 79:67
(19:25, 36:39, 57:53)

Body: Rafaj 26, Bartoš 16, Grolich 10, Antonický 8, Jančík 7, Trefil V. 4, Přerovský 4, Trefil V. ml. 4 – Paul 28, Osička 23, Grof 10, Šebek 4, Těšínský 2
Trojky: 4:8
Trestné hody: 9/14 : 5/12
Osobní chyby: 14:17; 5 os. chyb: 32. Šebek, 35. Grof,
Nejvyšší rozdíl ve vedení: 12 – 10
Rozhodčí: Ryšánek a Jelínek

INMEDIAS Mikulov – BC Drozdi Velké Bílovice 55:50
(14:13, 24:25, 40:45)
Body: Kurtin 17, Zich V. 11, Zich M. 10, Pospíšil 9, Černý 2, Janeček 2, Ruta 2, Šída 2 – Paul 18, Osička 9, Grof 9, Hrdina 7, Šebek 4, Těšínský 3
Trojky: 1:2
Trestné hody: 8/20 : 6/10
Osobní chyby: 18:16; 5 os. chyb: 38. Šebek
Nejvyšší rozdíl ve vedení: 7 – 13
Rozhodčí: Meluš a Šebesta

4 Comments

 1. Anonym

  starší rozhodčí bohužel neumí pískat ani nikomu , nidke – tak hodně zdaru ………….řešení je pískající robot –))))

 2. mates

  :-)

 3. Anonym

  nedělej si z toho prdel mates (sorry,že ti tykam baasketaku) i robot ti dá technickou! Chlapi co mladež , jezdil bych k vám s žákama a na víno. Tedy žáci na basket , já na víno.libi e mi Vaše družstvo – že má sponzora Vinařství.

 4. keve

  No to víš, když je skoro každý hráč i vinařem (tudíž se zásobujem sami hlavně:-) tak i sponzoři se najdou z této oblasti. Oddíl žáků jsme letos založili. Takže vše by šlo. Odkud jsi, jestli se můžu zeptat?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *