Basketbalové novinky

Trochu v nadsázce se dá říci, že basketbal ve Velkých Bílovicích přežil klinickou smrt. Nebo alespoň prozatím. Po nevydařeném minulém ročníku 2013/14, kdy družstvo mužů skončilo na posledním místě bez jediné výhry a dvě utkání muselo dokonce kvůli nedostatečnému počtu hráčů skrečovat, umocnilo žalostnou sezonu rozhodnutí většiny hráčů nepřihlásit družstvo do žádné soutěže pro další ročník. Tím by fakticky po 28 letech přestalo existovat družstvo mužů, které posledních deset let hraje oblastní přebory. Důvody jsou zřejmé a logické. Většina hráčů překročila hranici třiceti let a naivní představa doplnění družstva mladými hráči se nenaplnila. Před sedmi lety, kdy jsem znovu založil družstvo žáků a začal jej trénovat, byla tato myšlenka optimistická. Nyní mohu hodnotit a přemýšlet, proč se připravuje v současné době na nový ročník s družstvem mužů pouze jeden hráč, který prošel mládežnickou kategorií za těchto posledních sedm let. Otázek a zamyšlení k tomuto tématu je mnoho.

V průběhu měsíce června, kdy jsem vstřebával skutečnost o zániku družstva mužů, jsem se dozvěděl o podobném problému v basketbalovém klubu Lokomotivy Břeclav. Po krátkých jednáních jsme se domluvili na fúzi obou oddílů a kvůli nevyřešeným závazkům břeclavského oddílu jsme se rozhodli, že budeme hrát pod statutem tělocvičné jednoty Sokol Velké Bílovice. Tudíž jsme odvrátili zánik alespoň jednoho družstva. Pro tento ročník zůstáváme také ve stejné oblastní soutěži, protože břeclavský tým si na rozdíl od našeho udržel příslušnost.

Paradoxně se tak pro letošní ročník stáváme podle soupisky jedním z největších favoritů oblastního přeboru II, což však musíme ukázat i na hřišti. Domácím azylem se nám nyní stala hala v Charvátské Nové Vsi, kde Drozdi odehrají všechny domácí utkání.

A nezůstane pouze u jednoho družstva v oblastních přeborech, protože poprvé v historii jsme přihlásili družstvo žáků do kategorie U15, kde hráči odehrají 28 utkání proti kvalitním týmům z Brna, ale i z jiných krajů jako Jihlava nebo Uherský Brod.

Vše je nasměrováno momentálně k tomu, aby se tento ročník stal nejúspěšnějším v novodobé historii basketbalového oddílu. Ale otázek o budoucnosti oddílu je stále spousty …

 

Jaroslav Paul
vedoucí oddílu basketbalu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *