Výsledky 18. kola OP žáků U15

Posledními dvěma domácími zápasy se basketbalové družstvo žáků rozloučilo s dlouhou soutěží oblastního přeboru žáků do patnácti let, ve které odehrála úctyhodných dvacet osm utkání. Soupeřem byla první Jihlava, která přijela pouze s osmi hráči a podstatně slabším hráčském složení než bylo v Jihlavě. Již výsledek prvního utkání byl na naše poměry velice solidní. Štěstěna se přiklonila k domácímu družstvu až v posledním utkání sezóny, kdy po poločasovém deficitu devíti bodů, přešli hráči do módu „makat nadoraz“ a po heroickém výkonu v druhém poločasu udolali první tým soutěže o čtyři body, i přes dva vyfaulované hráče. To jen dokazuje obrovskou bojovnost, jakou domácí hráči do utkání vložili a v konečné tabulce ve sloupci výhry se od září, kdy začala soutěž, přepsala nula na jedničku.

T.J. Sokol Velké Bílovice – BC Vysočina 40:66
(13:15, 29:31, 33:54)
Body
: Osička Martin 19, Svoboda 13, Darda 2, Baják 2, Lebloch O. 2, Osička Michal 2, fauly 21:18; 5 os. chyb: 22. Svoboda, trojky: 1:1, trestné hody: 5/12 – 4/15, nejvyšší rozdíl ve vedení: 7 – 26, rozhodčí: Šebesta a Vybíral

T.J. Sokol Velké Bílovice – BC Vysočina 60:56
(11:19, 21:30, 42:41)
Body: Osička Martin 22, Svoboda 19, Osička Michal 10, Baják 3, Mračna 2, Procházka 2, Lebloch A. 2, fauly 13:14; 5 os. chyb: 34. Darda, 36 Lebloch A., trojky: 3:1, trestné hody: 1/6 – 3/6, nejvyšší rozdíl ve vedení: 9 – 10, rozhodčí: Šebesta a Vybíral