Bystřice nad Pernštejnem – Drozdi 73:75

Ve čtvrtém kole se střetly dva sokolské týmy z různých krajů. Jednalo se vůbec o první setkání těchto soupeřů v historii oddílů a bylo to utkání jako hrom. Hlavního rozehrávače z prvního a druhého kola Vojtu Těšínského, který absentoval, nahradil naopak absentující z úvodních kol Tomáš Tetur. Už po třech odehraných utkáních můžeme směle prohlásit, že rozdíl v soutěži OPII a OPIII je výrazný a pro naši filosofii – dávat všem hráčům příležitost v utkání, je ideální. Na pozici centrů si odehrají svoje Petr Nešpor i Jirka Nejezchleba a úlohu druhého rozehrávače zvládá šestnáctiletý Tibor Pecha. Zvlášť v tomto utkání zahrál velmi dobře, i když se bodově neprosadil.

Samotné utkání se odehrálo ve velkém stylu s dramatickou koncovkou až do poslední vteřiny. Skóre po první desetiminutovce bylo bodově bohaté a bylo až neuvěřitelné, s jakou vysokou procentuální úspěšností se střílelo. Řekl bych snad okolo 80%. Domácí proměnili v utkání jedenáct trojkových košů a v této disciplíně byli velmi nebezpeční. Zajímavé by bylo z kolika pokusů. Obě družstva se v průběhu utkání střídala ve vedení, ale rozdíl ve skóre se nikdy nevyšplhal na dvouciferné číslo. Vše nasvědčovalo v dramatickou koncovku podobně jako v evropské lize – taktické fauly, trestné hody, oddechové časy. Ten poslední byl 1,5 vteřiny před koncem a domácí vyhazovali míč na útočné polovině a při úspěšné střele mohli posunout utkání do prodloužení nebo otočit ve svůj prospěch, v případě úspěšného trojkového pokusu. Naštěstí pro nás byla poslední střela z velmi těžké pozice a získali jsme tak třetí výhru v sezóně. V dalším kole zajíždíme na místní derby do Mikulova.

 

Sokol Bystřice nad Pernštejnem – T.J. Sokol Velkobílovičtí Drozdi –   73:75
(27:26, 40:44, 57:57)

Body: Mička 18, Chalupa 17, Juránek 11, Kučera 10, Hamřík 8, Dobiáš 5, Jílek 2, Vázler 2 – Paul 21, Grof 20, Osička R. 15, Šebek 8, Příborský 7, Nejezchleba 2, Nešpor 2
Trojky: 11:5, trestné hody: 4/10 : 10/17, osobní chyby: 21:22; 5 os. chyb: 40. Jílek – 39. Paul, nejvyšší rozdíl ve vedení: 5 – 7, rozhodčí: Slezák a Buryšek

IMG_1295 IMG_1294 IMG_1293 IMG_1292

2 Comments

 1. Juma

  Co se týče tohoto velmi divácky atraktivního mače, tak si pamatuju už jen pár věcí. Tou první jsou zajímavé fanynky domácího týmu (nechci dostat přes ústa a proto volím toto umírněné slovní spojení), dále pak vynikající střelba domácího týmu (občas se mi zdále že se koš posunuje, aby do něj některé míče padly. Říkám tomu Bystřické voodoo :-) ) a v neposlední řadě Lanžiho extravagantní příchod na palubovku, za kterou by se nestyděl ani Denis Rodman … to triho ti Lanži fakt seklo :-)
  To je asi všechno co si pamatuju ze zápasu, protože mnohem větší emocionální vypětí ve mě vzbudila cesta, ať už na samotné utkání s bratky sokoly, tak neméně triumfální odjezd a následné zjištění že Lanži poslouchá Iné kafé z doby kdy já jsem byl na střední škole :-)
  Z cest samotných bych vypíchnup několik opravdu perel, kterými nás poctil Radim …
  Radim se táže Lanžiho: „A Lanži co Daník? už chodí do školy? “ pomalé otočenířidičovy hlavy směrem ke spolujezdci (tady bych rád upozornil slabé povahy, že to byl opravdu velmi pomalý pohyb hlavy a to za plného silničního provozu) Lanži odpovídá: „Jo dobrý, už chodí do druhé třídy“ (poznámka pod čarou: Nejsem si jistý jestli říkal druhá nebo čtvrtá třída, ale v úctě volím druhou třídu aby Radim nebyl zvláčť frustrovaný že mu utekly čtyři roky, takto mu utekly vlastně jenom dva 😀 ).
  Při cestě na zápas se několikrát ozvalo ze sedadla spolujezdce velmi jisté prohlášení: „Tady ještě nesjížděj, Jara říkal že až za Jihlavou“, díky tomu si mohl dotyčný spolujezdec dát opravdu VELKOU kávu na benzince SHELL :-)
  Ostatní úsměvné detaily z naší cesty bohužel nejsou veřejně publikovatelné a nebo jsou atolik pikantní, že už jsem vám je stejně řekl 😀

  Nakonec udělám solo poděkování Martinovi za dokonalou podporu našeho vozu v rámci připojení k internetu. Děkuji Martine (pro méně chápavé, bych řekl jenom toto: Měli jsme svoji WiFi heč 😀 )

 2. pavuk

  chtěl bych dodat že mám pořízený ty fotky lanžiho :) tak by jsme je sem mohly dát :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *