INMEDIAS Mikulov – Drozdi 54:49

Inu, i prohrávat se bude. A to po špatném výkonu v obraně a především na útočné polovině, kdy Drozdi nevsítili ani 50 bodů! Ale také nám to otevřelo oči, na jaké činnosti musíme do příštích utkání na domácí palubovce zapracovat, aby se podobný scénář tzv. „trápení v útoku“ neopakoval. Tentokráte chybělo vše: agresívnější obrana, nejenom rychlejší pohyb po hřišti, ale celkově pohyb po hřišti, schopnost si vypracovat dobrou střeleckou pozici a také větší bodovou pomoc od více hráčů. Když ze střelecké formy, a má na to každý jednou za čas právo, vypadne „hvězda“ typu Radima Osičky a nikdo ho nezastoupí, tak ty body chybí. Ještě teď se mi honí hlavou myšlenka, který to domácí hráč s číslem 9 a jménem Langer, nám nasázel 26 bodů, což je polovina všech domácích bodů. Asi se to dozvím až v odvetě a mrzí mě, že jsem jako trenér nestrávil více času na lavičce, abych toto zaregistroval. Takže jsme propadli i po taktické stránce. O výkonu rozhodčích se snad nebudu ani vyjadřovat a o tom, že se nehrál vůbec pěkný basketbal, vlastně chvílemi se nehrál ani basketbal, se také nebudu vyjadřovat. S Mikulovem to už asi tak bude vždy, pokud nás neporáží o třicet bodů.
První čtvrtinu jsme odehráli ještě kvalitně a s vyrovnaným skóre. I když domácí vyhráli pouze druhou čtvrtinu 15:8 a další již prohráli, v utkání přesto zvítězili. V druhé desetiminutovce jsme se začali trápit v útoku a soupeř se dostal do mírného vedení. Namísto probuzení po poločase, přišla další nesoustředěnost a domácí sedmi body v řadě se dostali až do vedení o 14 bodů. Utkání se nám podařilo ještě zdramatizovat a v polovině poslední čtvrtiny jsme stáhli rozdíl na pouhé tři body, ale v páteční večer jsme již nenašli fyzické ani psychické síly vývoj v utkání otočit na naši stranu a poprvé v sezoně jsme prohráli. Příští utkání hrajeme v pátek večer s Hlukem a v sobotu s Kyjovem B.

INMEDIAS Mikulov – T.J. Sokol Velkobílovičtí Drozdi 54:49
(17:17, 32:25, 46:40)
Body
: Langer 26, Zich V. 16, Juřička 6, Zich J. 4, Pěnčík 2 – Paul 17, Grof 16, Tetur 6, Příborský 4, Osička R. 3, Šebek 2, Nešpor 1
Trojky: 2:1, trestné hody: 8/18 : 8/19, osobní chyby: 22:18; 5 os. chyb: 38. Osička, technické chyby 0:1, nejvyšší rozdíl ve vedení: 14 – 2, rozhodčí: Ryšavý a Ratajský

3 Comments

 1. mates

  Nebudu hodnotit utkání, to určitě udělá lépe Juma, ale chtěl bych vám všem poděkovat, že jste přišli k nám na kolaudačku. Bylo to trochu narychlo, kvůli posunutí zápasu na pátek, ale snad jste nebyli hladní. Ponožky manželku potěšili, šaskovské boty jsou pěkně teplučké a keř v květináči taky super. Jen ho musím dávat dál od děcek, přece jen Euonymus je prudce jedovatý :-D.

 2. Juma

  Tak že bych přinesl i já svoji trošku do mlýna ? :-)
  No já bych začal od konce ….
  Kolaudace byla super Marťo :-) Rozhodně bych vyzdvyhl tu vajíčkovou pomazánku, ta byla luxusní, ale i tam ta druhá (ta jak si stejně nepamatuju z čeho byla :-) )byla opravdu velmi zajímavá 😉 Dále bych vypíchl historický záznam vemi dramatického utkání z roku 2002 (jo pro ty nechápavé je to před 13-ti lety). Jen pro doplnění – bude provedena digitalizace snímku, detaily doladím :-)
  Nemůžu ovšem vynechat samu cestu po zápase na toto společenské vyžití ….
  Je určite všem jasné že se cesta odehrála plně v režii našeho společenského vrcholu Lanžiho. Z velké úcty k jeho osobě neuvedu detaily, protže jsem opravdu postěn tím že se tyto osudové okamžiky dějí v mé přítomnosti a mohu si tak vychutnat přímý přenos jeho úžasného výkonu :-)
  Tímto drobným odbočením jsem se ovšem dostal k jedinému tématu večera, kterému jsem se vyhýbal … no a t je zápas samotný.
  Na úvod bych, ještě v naprostém klidu, řekl že se nesešla dobrá konstalace detailů pro kvalitně odvedený výkon v zápase. Mě osobně nesedl fakt že se hraje v pátek, končil jsem jako hodně znás hodně pozdě a v podtatě jsem se z práce přesouval rovnou na zápas (nebyl jsem sám a ani jsem nebyl jediný kdo se nedokázal přeorientovat z pracovní zátěže do zápasového rozpoložení). Následně bych poznamenal, že by bylo lepší prostudovat návod našeho elixíru mládí ( poměr je důležitější než chuť ? nebo je to naopak ? :-) ).
  Zápas samotný probáhal plně v režii rozhodčích a průbeh samotný hezky zhodnotil Jara nahoře, jen bych dodal že obrana nebyla úplně špatná, dokonce i naše zonová obrana sklidila úspěch, bohužel jsme to v útoku nezhodnotili a nedařilo se nám dávat ani lehké koše. … Ano, pochopili jste to zprávně, nebudu se hlouběji vyjadřovat k ostatním aspektům tohoto utkání.
  Naprosto jsem nebyl připraven na herecké představení pana Z, na které jsem byl ovšem připravován docela intenzovně po cestě do Mikulova. Osobně to ve mě zanechalo naprostou práznotu a již behěm zápasu jsem projevil zájem o nominaci tohoto herce na Oscara za dokonalý herecký výkon ve sportovním odvětví. Promýšlel jsem to natolik, že jsem si uvědomil že nic menšího než Oscar není hodno tohoto jeho procítěnému výkonu.

  Mé malé ohlédnutí bych zakončil slovy: Měl jsem tripl, ale pořád nám chybělo pět bodů :-)

 3. Jara

  Myslím, že děkovat můžeme především my. Postaral ses o nás perfektně. Jen ty dárky byly asi trochu netradiční a Tomáš dokonce vybere jedovatou rostlinu :-). Večer byl skvělý a pobavil jsem se, jak už dlouho ne. A retro zápas na VHS videokazetě z našeho raného mládí proti Valticím B, kdy někteří současní spoluhráči ještě nebyli ani v pubertě a nebo byli dokonce batolata, to byla skvělá zábava, včetně předvedené hry našich mladších já :-). Děkujeme Ti Libore, že jsi kvůli tomu přemazal na videokazetě i Vánoce tvých dětí :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *