Statistiky z 11. a 12. kola OPIII

V úvodních utkáních druhé poloviny sezony oblastního přeboru III mužů a také prvních utkáních v novém roce 2016 jsme si dvakrát udělali soutěžní výlet již opravenou a pěkně průjezdnou dálnicí do zimního Velkého Meziříčí. Soupeře jsme doma porazili značným rozdílem, avšak věděli jsme, že v domácím prostředí bude podstatně silnější a že výsledky úplně neodpovídaly předvedené hře. Tajně jsem si přál vyjít z tohoto dvojutkání s týmy A a B s jednou výhrou.

V sobotní podvečer jsme odehráli utkání s A týmem, který hrál rychlou kombinační hru s minimem ztracených míčů a rozhodně nás předčil útočnými doskoky a v prvním poločase i pohybem. My jsme hráli poprvé v novém systému, který si bude nějaký čas určitě tzv. sedat, a ne všichni hráči se cítili na pozicích komfortně. Přesto se podařilo po celý zápas do utkání začlenit všechny hráče z lavičky a nikdo vysloveně nezklamal. Naopak někteří překvapili. Přesto jsme si připsali opět malý počet bodů a tato pata nás tlačí a musíme na ni stále pracovat – více střeleckých pokusů.

Nedělní utkání proti B družstvu se v první polovině vyvíjelo velmi dobře. Ve druhé desetiminutovce jsme odehráli velmi dobrou pasáž, kdy jsme odskočili soupeři na více než desetibodový rozdíl. A tady si zaslouží moje ocenění Juma, alias Petr Nešpor, protože předvedl heroický výkon. V obou utkáních si dokonce připsal úspěšné trojkové střely a můžu podle statistik říci, že co zvedl za trojkovou čarou, tak proměnil Celkově jsem měl z naší hry po polovině utkání dobrý pocit. Ale ve třetí čtvrtině jsme se střelecky začali trápit a připsali si pouze čtyři body. Avšak soupeř také nijak neexceloval a tak jsme i do poslední části vstupovali s vedením. Avšak marně jsme hledali pohodu z prvního poločasu. Až ve čtvrté minutě (celkově po deseti minutách) jsme si připsali body. Vyrovnanou koncovku utkání jsme bohužel jako zkušenější tým nezvládli a soupeř si připsal v soutěži první vítězství a gratulujeme mu k vítězství a za sympatický výkon. Proti takovým soupeřům, kteří chtějí hrát basketbal si vždy rád zahraji. Nezbývá než se dobře připravit na další domácí utkání také se sympatickým týmem z Bystřice

BK Velké Meziříčí A – T.J. Sokol Velkobílovičtí Drozdi 72:49

(19:14, 32:21, 52:35)
Body
: Lysák 15, Tesař 15, Brázda 12, Nováček 11, Veselý 8, Hudeček 7, Hanák 4 – Paul 12, Osička 10, Těšínský 9, Grof 7, Tetur 6, Nešpor 5
Trojky
: 3:5, trestné hody: 13/20 : 4/9, osobní chyby: 16:22; 5 os. chyb: 40. Paul, technické chyby: 0:1, nejvyšší rozdíl ve vedení: 23 – 0, rozhodčí: Sehnal a Bilíček

BK Velké Meziříčí B – T.J. Sokol Velkobílovičtí Drozdi 52:45

(15:16, 26:33, 36:37)
Body
: Vrtal 16, Filla 10, Studený 7, Svoboda 6, Dufek 6, Ostrý 5, Mikoláš 2 – Paul 12, Grof 11, Nešpor 8, Těšínský 5, Příborský 5, Šebek 2, Tetur 2
Trojky
: 2:2, trestné hody: 12/25 : 5/12, osobní chyby: 12:22; 5 os. chyb: 29. Šebek, technické chyby: 0:1 nejvyšší rozdíl ve vedení: 7 – 11, rozhodčí: Juránek a Martinčič