Okresní derby ovládli Drozdi

Pomůžu si mušketýrským heslem: Všichni za jednoho a jeden za všechny nebo také jednoduše česky, že každý svou trochou přispěl k sobotnímu vítězství v místním derby proti Mikulovu. Od našeho nejmenovaného spoluhráče totiž zněl sobotní úkol jasně….

To už se opravdu dlouho nestalo, aby všech deset hráčů, kteří odhodlaně nastoupili do utkání, bodovali. A možná pomohl i ten první úterní trénink v naší zrekonstruované tělocvičně. Jen připomenu, že první vzájemné utkání skončilo vítězstvím domácích hráčů z Mikulova 54:49 v hodně vypjatém utkání. Proti druhému týmu v tabulce jsme nastoupili s cílem prolomit sérii tří proher a podat kvalitní výkon, především na útočné polovině. První čtvrtinu jsme zvládli výborně a soupeře jsme dokázali zónovou obranou eliminovat pod útočným košem, obzvlášť když se hostujícím hráčům nedařila střelba. Ve druhé části jsme se dostali až do dvacetibodového vedení. Ovšem konstantní výkon jsme nedokázali udržet ve třetí desetiminutovce a během několika minut jsme o slibný náskok téměř přišli. V posledním dějství to byl do páté minuty velký boj, kdy již hráči Mikulova snížili na pouhý jeden bod. Pro nás to nebyla příjemná situace, ale pro diváka zřejmě velice atraktivní zápletka s dramatickou koncovkou. Drozdy po neúspěšných střeleckých pokusech v pravý čas nastartovala proměněná tříbodová střela a od této chvíle jsme utkání kontrolovali a náskok ještě navyšovali.

T.J. Sokol Velkobílovičtí Drozdi – INMEDIAS Mikulov 62:50
(19:4, 33:16, 45:39)

Body: Osička 14, Paul 13, Grof 8, Těšínský 8, Tetur 7, Beňa 3, Pecha 3, Šebek 2, Příborský 2, Nešpor 2 – Langer 12, Zich V. 12, Juřička 11, Ruta 6, Pospíšil 5, Kurtin 2, Fišera 2
Trojky: 5:3, trestné hody: 9/12 : 3/6, osobní chyby: 12:14, nejvyšší rozdíl ve vedení: 20 – 0, rozhodčí: Vybíral a Šebesta