Utkání jako noc a den

20160313_105651V posledním dvojutkání v letošním ročníku OP III jsme přivítali poslední a první tým tabulky a zachovali jsme se jako pravý zbojník Jánošík, který bohatým bral a chudým rozdával. A přesně tak to vypadalo na hřišti. Prohra s posledním Slavičínem a vítězství nad Trenčínem.
Nechci v žádném případě snižovat výkon hostujících hráčů Slavičína, kteří přijeli v sedmi hráčích, protože se říká, že hraješ tak, jak vám soupeř dovolí, ale Drozdi předvedli matný výkon od začátku do konce. I když jsme možná moc chtěli, tak nešlo vůbec nic. Mrtvé duše na lavičce, žádné emoce, motivace, bojovnost. Na zónovou obranu se vůbec nedařila střelba, i když jsme proměnili 8 trojek. Za zmínku snad stojí bodový výkon kdysi obávaného střelce T. Tetura a na konci utkání snad pokropeného živou vodou T. Příborského, která měla naštěstí blahodárné účinky i na druhý den.
V mezinárodním utkání proti prvnímu Trenčínu, který našel přemožitele pouze jednou, to vypadalo, že nastoupilo úplně jiné družstvo. Velká koncentrace, motivace, vysoká střelecká úspěšnost, zřejmě i mírné podcenění hostujícího družstva v úvodu utkání. Po třech minutách byl stav 12:0. Přesto se podařilo v úvodní čtvrtině po divoké přestřelce skóre korigovat na 28:20. Po odehraném poločase to byla stále otevřená záležitost, i když Drozdi udrželi desetibodové vedení. Ve třetí části hostující hráči přidali na agresivitě, především v soubojích jeden na jednoho se často dopouštěli osobních chyb a z toho pramenil vysoký počet čtyřiceti trestných hodů pro Drozdy za celé utkání. V průběhu druhého poločasu jsme stále hráli velice koncentrovaně a jediný herní výpadek přišel v poslední desetiminutovce, kdy hosté šňůrou devíti bodů snížili na čtrnáct bodů a presinkovou hrou zkoušeli s utkáním ještě něco udělat. Drozdi však celé utkání měli pod kontrolou a výborným kolektivním výkonem si připsali teprve druhé jarní vítězství, mimochodem proti prvnímu a druhému týmu v tabulce.
Široká veřejnost si možná bude myslet, že již Trenčín přijel poslední utkání pouze odehrát, protože vítězství v soutěži si již zajistil o den dříve vítězstvím v Mikulově a možná také nějaká ta oslava proběhla. Přesto přistoupili k utkání zodpovědně a hráli naplno až do poslední minuty utkání. Za takový přístup si zaslouží kompliment a gratulaci k vítězství v soutěži.

T.J. Sokol Velkobílovičtí Drozdi – SK Slavičín 59:73
(12:16, 24:38, 36:57)
Body: Tetur 16, Příborský 11, Osička 9, Víšek 6, Paul 6, Grof 5, Těšínský 4, Pecha 2 – Rumplík 27, Argaláš 17, Málek 15, Hajda 6, Kulíšek 5, Carbol 3
Trojky: 8:6, trestné hody: 7/18 : 21/39, osobní chyby: 30:15; 5 os. chyb: 36. Osička, nejvyšší rozdíl ve vedení: 2 – 24, rozhodčí: Vybíral a Šebesta

T.J. Sokol Velkobílovičtí Drozdi – TJ Štadión Trenčín 87:66
(28:20, 40:30, 63:48)
Body: Osička 26, Grof 17, Příborský 14, Paul 10, Těšínský 7, Tetur 5, Víšek 3, Pecha 2, Šebek 2 – Vencl 18, Vavro 17, Horvath 14, Chlebana 9, Hudcovic 6, Vida 2
Trojky: 7:7, trestné hody: 23/40 : 7/11, osobní chyby: 15:29; 5 os. chyb: 33. Chlebana, 38. Horvath, nejvyšší rozdíl ve vedení: 25 – 0, rozhodčí: Dokoupil a Urbánek