První odehrané utkání žáků v této sezóně

Vinou rekonstrukce tělocvičen na základní škole ve Velkých Bílovicích začaly tréninky pro družstvo žáků až začátkem února. Cíl zkrácené sezony je směřován na datum 30. dubna, kdy se opět zúčastníme turnaje Osvobození v Podolí u Brna.
První z přípravných utkání jsme odehráli v úterý 22. března v domácím prostředí proti Lokomotivě Břeclav. Hrálo se na pět osmiminutových period. V první a třetí hráli proti sobě hráči z kategorie U15 (za Břeclav to byli hráči, kteří nehrají nebo nedostávají tolik příležitosti v oblastní soutěži kategorie U15), druhou a čtvrtou hráči mladší okolo kategorie U13 i mladší. V páté periodě se v její polovině kategorie vystřídala, tudíž každý hráč odehrál okolo 20 minut.
Do utkání jsme nastoupili v deseti hráčích rozdělených do starší základní pětice a druhou tvořili mladší hráči. Celkový věkový průměr byl u našeho družstva určitě vyšší. Pro naše hráče nastala tímto naprosto nová situace, kdy jsme se stali favoritem utkání. Do této chvíle bylo pravidlem, i v oblastní soutěži v loňském roce, že téměř všichni naši hráči hráli proti starším protihráčům. Rozdíl v konečném skóre však nebyl tak markantní, jak trenér domácích očekával. Avšak pro hráče na obou stranách to bylo alespoň dramatické a otevřené až do konce. Hra naší první pětky byla dosti neurovnaná a chaotická. Byl to v podstatě větší boj než pohledná hra. Přesto se podíleli hráči téměř polovinou bodů na konečném skóre. Druhá pětice hrála podstatně lépe a naši hráči vypadali vyzráleji jak po technické, tak taktické stránce.
Kurzívou jsou označeni hráči druhé, mladší pětky a jejich bodový přínos v utkání.

T.J. Sokol Velké Bílovice – Lokomotiva Břeclav 38:31
Body: Procházka 10, Moravčík 8, Lebloch O. 6, Svoboda 6, Mračna 4, Kachyňa 2, Darda 2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *