Vítězný dvojzápas se Slavkovem ve znamení velkého návratu

Před víkendovým dvojzápasem s týmem Slavkova byly karty předem rozdány. Drozdi měli účast v první čtyřce zajištěnu, naopak tým Slavkova neměl po slabším úvodu sezony šanci postoupit. Zápasy byly ale přesto velmi důležité, protože výsledky se budou započítávat do boje o konečné umístění.
Dvojzápas byl ale zajímavý především dlouho očekávaným návratem Tomáše Tetura na palubovky, na které se vrací po téměř dvou letech problémů s kotníkem. Poslední soutěžní zápas náš rozehrávač odehrál ve finále SOP proti Sokolu Podolí 15.4.2007.

Sokol Slavkov byla pro nás velká neznámá. V úvodu sezony dostával jeho tým řádně naloženo, ale dalším průběhu odehrál utkání, která vzbuzoval respekt.
V utkání na hřišti soupeře jsme začali velmi dobře a hlavně díky dobré obraně jsme se ujali vedení 0:8. Poté se dostal do hry i soupeř a až do poločasu byl zápas velmi vyrovnaný.
V druhé půli se začali domácí prosazovat hlavně díky nájezdům do koše a ve spojení s naší pasivitou z toho bylo vedení domácích o 14 bodů. V těchto momentech hráli domácí hráči opravdu dobře a také díky skvělým divákům se dostávali do velké euforie.
Při našem absolutnímu nasazení ve druhé půli 3Q jsme ale náskok soupeře naštěstí stáhli a do poslední čtvrtiny jsme šli pouze s 5 bodovým mankem.
V poslední Q jsme zahráli skvěle, soupeř pod naší aktivní obranou začal konečně chybovat a skóre se vyrovnalo.
Závěr zápasu byl dramatický. Domácí byli v jednobodovém vedení, když byl pod jejich košem faulovaný Radim Osička. Ten první trestný hod proměnil a srovnal tak skóre. Druhou šestku už netrefil, ale po dobrém útočném doskoku jsme získali míč a při nájezdu do koše byl faulovaný Martin Grof. Následovaly trestné hody, první hod skončil na obroučce a vidina prodloužení se tak velmi přiblížila. Druhý trestný hod byl ale úspešný a poslal nás do 1 bodového vedení.
To vše 2 sekundy před koncem! Domácí ještě rychle vybrali oddechový čas, aby mohli míč rozehrávat z poloviny hřiště a při závěrečné střele míč jenom sklouzl po obroučce!
Následoval výbuch nadšení. Není se čemu divit, v minulosti totiž právě tyto zápasy končili vítězstvím našich soupeřů.

Nedělní domácí zápas byl plně v naší režii. Dařila se nám střelba z větší vzdálenosti a soupeře jsem rychlými akcemi rozebírali a náskok narůstal až na 22 bodů. Pak začal soupeř kousat stáhl náš náskok, ale pokus o zvrat skóre neměl dlouhého trvání. V utkání si zahráli všichni hráči, kteří byli k dispozici a pohodlně dotáhli zápas do vítězného konce.