3. kolo nadstavby – Bez vítězné tečky na závěr, ale se vztyčenou hlavou!

Poslední utkání sezony nás čekali na hřištích nejtěžších soupeřů – Zlína a Mikulova. Hlavně tým Zlína vzbuzoval dvojnásobně velký respekt po jejich výhře nad Mikulovem o 52bodů!!!

V utkáních ve Zlíně nejde v poslední době ani tak o to kdo vyhraje, ale spíš jaký si přiveze příděl. Naše vyhlídky před zápasem nebyly navíc příliš dobré, protože jsme měli k dispozici pouze 7 hráčů!!! Někteří hráči měli zdravotní problémy nebo jiné povinnosti, někteří dali přednost zábavě.
Úvod zápasu předčil všechna černá očekávání. Domácí na nás vletěli, že jsme nevěděli kde nám hlava stojí. Bojácný výkon bez agresivní obrany nás pasoval do role obětního beránka. Zabíjačka domácích se zastavila na hrozivém 35 bodovém rozdíle v poločase.
Poločasová přestávka ale našemu týmu pomohla. Hráči Zlína jednak při vidině vysokého vedení podlehli sebeuspokojení a taky naráželi na mnohem lepší obranou hru našeho týmu než v prvních dvou trapných čvrtinách. V útoku už jsme taky byli jiným týmem a proti soupeři jsme se začali bez problémů prosazovat.
Na domácí hráče padla deka, kdyby někdo viděl pouze druhý poločas, tak by nevěřil konečnému výsledku. Domácí jsme totiž přehráli a dokonce jsme hrozivý poločasový rozdíl stáhli na příjemných 22 bodů.

Po utkání jsme ještě zůstali na zápas A týmu Zlína proti Sokolu Pražský,  kde jsme jasně viděli rozdíly mezi naší soutěží a první ligou :). Jejich omlazený tým hrál opravdu skvěle a zaslouženě zvítězil.

Pokud jsme to nestihli po našem vzájemném utkání, chtěli bysme popřát hráčům Zlína úspěšné finále SOP a zasloužený postup do OP II.

V nedělním utkání v Mikulově jsme chtěli zakončit sezonu vítězstvím! Domácí se nás porazili ve všech letošních vzájemných utkáních a proto jsme jim to chtěli alespoň v jednou utkání vrátit.
Úvod utkání byl z naší strany ale opět špatný, produktivita v útoku byla nulová (17 bodů v poločase!!!) a hosté si tak vytvořili v pohodě pohodlný náskok.
Ve druhém poločase jsme už začali trochu hrát a rozdíl ve skóre jsme stáhli až na rozdíl tří bodů. Od těchto momentů bylo utkání hodně vypjaté a naše hra začala být opět křečovitá. Domácí si opět vytvořili vedení, které se nám podařilo stáhnout až po závěrečném presinku, který už ale nemohl na prohře našeho týmu nic změnit.
Kaňkou na utkání byla tradiční vyhrocenost, která vyvrcholila útočným faulem našeho hráče, po kterém se hráči Mikulova na něj přímo vrhli a výsledkem byla strkanice a diskvalifikace domácího Černého, který tak zřejmě po hloupém zkratu přijde o příští utkání finále SOP.

Hodnocení sezony nechám po ukončené, konečná třetí příčka zřejmě asi odpovídá našim možnostem a hráčské základně.
V dalších dnech ještě vyhlásíme nejlepšího střelce letošní sezony, kde byli tradičně největšími soupeři Radim Osička a Jara Paul.

3. kolo nadstavby – 14.–15. března 2009

SKB Proton Zlín C – BC Drozdi Velké Bílovice  85:63
(32:7, 53:18, 72:43)
Body
: Kramer 26, Žlotíř 17, Kabourek 17, Gerych 9, Kopřiva 6, Nehoda 6, Čelůstka 2, Bačák 2 – Paul 22, Těšínský 11, Hrdina 9, Králík 8, Příborský 7, Grof 4, Tetur 2

Body
: Zich M. 17, Zich V. 12, Šída 10, Juřička 9, Kurtin 6, Pěnčík 1 – Králík 13, Osička T. 10, Těšínský 9, Grof 6, Šebek 6, Paul 5, Osička R. 2
Trojky: 1:4
Trestné hody: 8/14 : 12/25
Osobní chyby: 21:18; 5 os. chyb: 40. Pěnčík – 35. Šebek; 39. Černý (Mikulov) DCH
Nejvyšší rozdíl ve vedení: 18 – 0, rozhodčí: Ovčačík a Holčák